ارزش حقیقی استیو جابز به ثروت یا توانایی اون در اداره یک سازمان موفق، که این روزها آرزوی همگانه ، نیس. ارزش جابز به نیروی ایمان اون واسه تغییر آیندهس . اون می دونست که زمان زندگی محدوده و نباید حتی یک ثانیه ی اونو از دست داد. مریضی سرطانش در پربارترین سالهای عمر، هر لحظه سایه ی پایان رو تداعی می کرد. یک بار گفت :« این که می دونم به زودی می میرم ، قوی ترین وسیله دسته منه … چون که کمکم می کنه تا بهترین هارو انتخاب بکنم.» شهامت داشت که فردا رو آخرین روز بدونه و طور دیگری بیاندیشد.انقلاب اون در رفتارهای حرفه ای، باعث تغییر تکنولوژی و تغییر تموم الگوهای عادی اجتماعی شده. اون بر رفتار جمعی و فردی میلیونا آدم در سراسر دنیا اثر گذاشته؛ تاثیری که تا سالیان متمادی باقی خواهد موند.

وقتی اخبار انصراف اون و به مدت کوتاهی پس از اون ، فوت نا­به­هنگامش در ۵۶ سالگی در رسانه ها پخش شد ، خیلی از مردم دنیا از صمیم دل متأثر شدن؛ چون اون از اون دسته تئورسینای موفق یا کارآفرینان خلّاق و مبتکری که بر مدار ارزشای نظام سرمایه ای می درخشن، نبود. سادگی هاش در زندگی هیچوقت پایان نیافت. نزدیکانش می دونستن که اون یک آزادی خواه و منتقد جدی، اما بدون جاروجنجال نظامای پر اشتباه کنونیه. در آخرین سخنرانی اش در دانشگاه اِستنفورد، دانشجویان رو به داشتن یک روح آزاد پیشنهاد کرد : « stay hungry , stay foolish »

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سئو یا SEO چیه و به چه دلیل واسه کسب وکارتان مهمه؟ 

چیزی که انجام داد، برآمده ازباور اون به خالق هستی بود و چیزی که بر جای گذاشت، همه و همه ، در راه پیشرفت و تکامل کیفیاتی الهی مثل ارتقاء شعور و آگاهی و انتقال سریع تجربیات انسانی ، متناسب با اقتضائات جهان امروز بود. واسه همه ما روش استیو جابز در زندگی ، کار و رهبری اون یادآور این نکتهه که حتی در بین شلوغیای این دنیای پیچیده هم، میشه یک اسطوره بود.

این مقاله گذری کوتاهه بر ده نکته کلیدی زندگی ِ استیو جابز که پایه های اصلی موفقیت در زندگی و هم کار و کاسبی رو تشکیل میده. امید که خواننده ی گرامی با مطالعه مقاله پیش رو، به باورِ قدرت و نیروی خود که خالق هستی به امانت پیشمون سپردهه برسه و با باورِ این نیرو و اجرا اون ، سیبای موجود در قدم به قدم زندگی اش رو گاز زده و از اون آخر لذت رو ببره.

 

واسه مطالعه مقاله کامل به لینک زیر مراجعه کنین.

لینک دانلود مقاله

دسته‌ها: آموزشی

پاسخی بگذارید